زیپ لاین

3 دقیقه زمان خواندن
رزرواسیون هتل - بلیط هواپیما

زیپ لاین ها بعنوان سفری هیجانی و ماجراجویانه به یکی از مقاصد توریستی برای مسافران و گردشگران شجاع در سرتاسر دنیا تبدیل شده است.

#تصور_کنید 
تصور کنید بین دو دره با یک طناب یا سیم معلق هستید و زیر پایتان هم جنگلی سرسبز یا دریاچه ای پر آب وجود دارد و انگار دارید زمین را از زاویه ای جدید نگاه میکنید. زیب لاین این کار را برای شما شدنی میکند، وقتی ماجراجویی با چاشنی گشت و گذار شروع بشود، دیگر جای هیچ شکی باقی نمی ماند که شما با
گردشگران نترسی طرف هستید؛ گردشگرانی که تفرج در طبیعت را با هیجان همراه می کنند تا اوقاتی متفاوت برای خود بیافرینند.

#تجربه_جدید 
تصور معلق بودن میان آسمان و زمین، آن هم وقتی مسیری را به تنهایی بر فراز دره ای سبز طی می کنید، شاید کمی دشوار باشد؛ البته نه برای ماجراجویانی که صابون این هیجان را به تنشان مالیده اند تا «زیپ لاین» را تجربه کنند. شما هم اگر از دسته همین گردشگران بی باک هستید، با #ایران_اینجوی همراه باشید تا بیشتر با این ورزش آشنا شوید.

#ایده_زیپ_لاین 
زیپ لاین (zipline) یک ورزش جدید است که شاید منشا آن وسیله حمل و نقل در بعضی کوه های آمریکای مرکزی و جنوبی باشد که افراد برای رفتن از یک کوه یا تپه بزرگ بعدی از یک کابل و آویزان شدن به کابل استفاده می کرده اند.

#ابزار_زیپ_لاین 
مسافران با استفاده از هارنس (تونیک صخره نوردى) و تسمه و کارابین به قرقره متصل مى شوند. قرقره روى سیم بکسلى که بین دو نقطه متصل شده، قرار مى گیرد و مسافران در حالت معلق مسیر زیپ لاین را با سرعت طى میکنند. سرعت توسط مسافران قابل کنترل نیست و سرعت بستگى به اختلاف ارتفاع نقطه مبدا و مقصد دارد. از لحاظ ایمنی همه جوانب درنظر گرفته شده و لباس مخصوص(هارنس)، کارابین، دستکش و کلاه ایمنی به مسافران داده میشود.

#زیپ_لاین_در_ایران 
در ایران نیز چند وفتی است که مردم به این ورزش مهیج روی خوش نشان داده اند و هر روز به سیل مشتاقان این ورزش افزوده می شود. همچنین چندین زیب لاین مدرن و استاندارد در حال ساخت است که امید می رود با ساخت آنها گردشگری زیب لاین در ایران رونق یگیرد.

#زیپ_لاین_درود 🤗
زیپ لاین دررود بزرگ ترین زیپ لاین رفت و برگشت کشور است که در طول مسیر رفت 171 متر و مسیر برگشت 210 متر با ارتفاع 70 متر از کف دره قرار دارد. ویژگی این زیب لاین این است که قابلیت رفت وبرگشت را دارد.
ارتفاع این دو مسیر بین 50 تا 70 متر از سطح زمین است که می تواند جذابیت خاصی داشته باشد.

18 مهر , 1397